Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • Po polsku
  • Slovensky

Obsah

Opravdu domácí kuchyně
 
Po krátké prázdninové odmlce jsem opět vyrazili do restaurací Karlštejnska na nějakou tu mlsku. Tentokrát se senátorem Jiřím Oberfalzerem do hospůdky Na návsi na Rovinách v Hlásné Třebani.
 
Jiří Oberfalzer
je senátor a je v kraji dobře znám. Není tedy třeba ho více představovat. Snad jen v tom, že si rovněž rád pochutnává na dobrých jídlech, především místních specialitách a rád pije dobré víno, ať již domácí nebo francouzské.
 
Co jsme si dali?
Výběr z jídelního lístku byl složitý. Nabídka byla velmi zajímavá. Pan senátor si při prohlížení nabídky vzpomněl na svého slovenského přítele a dostal chuť na brynzové halušky. Tento slovenský kamarád mu je vždy při návštěvě servíruje přímo ze své kuchyně. Třeboňské halušky byla dobré a velmi chutné. Ale je třeba poznamenat, že byly jiné, než na Slovensku. Bude to patrně atmosférou, do které dané jídlo patří. Sám si vždy přivezu z Burgundska několik lahví vína, které mi tam chutnalo, ale doma je ani nevypiji. Chybí tam to prostředí.
Já jsem si dal nejprve oblíbenou a i zde velmi dobrou česnečku. A pak mě zaujaly cikánské řízečky (jde pouze o název, zde speciální prostředí nebylo třeba) s pravou domácí bramborovou kaší a oblohou. Řízečky byly s mletého kuřecího masa, ovoněného špekem a to vše obalené v bylinkovém těstíčku. Byly vynikající. A bramborová kaše byla skutečně domácí, hustá a také výborná. V restauracích si obvykle bramborovou kaši nedávám. Ale tady jsem rozhodně neprohloupil.
Obě jídla byla sytá, talíře vrchovaté a tak na moučník a kávu již nezbylo místo. Ale i tady by bylo složité si vybrat.
 
Další poznatky ..
Hospůdka neleží u hlavní cesty. Musíte sem odbočit z cesty mezi Lety a Karlštejnem. Ale těm, kdož mají rádi u jídla klid to rozhodně stojí za to. Před restaurací je dostatečné parkoviště a je zde takový klid, že na terase slyšíte je zpívat ptáky z lip na návsi.
Místo je vhodné na klidné pracovní obědy nebo na různé oslavy a akce, kde oceníte prostor nejen uvnitř, ale i kolem restaurace, včetně nedalekého dětského hřiště. Více si můžete najít na http://www.na_navsi.sweb.cz .