Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • Po polsku
  • Slovensky

Obsah

Restaurace Ořech

 

Nedávno zde byla znovuotevřena starší restaurace s kuchařem Petrem Hrabákem, o kterém vím, že na minulých „štacích“ vařil dobře. Uvidíme, jak to vypadá v novém.
Navíc jsem využil výjimečné příležitosti a pozval na večeři svého přítele Stiga Sorensena, víceprezidenta asociace dánských kuchařů. Přiletěl na pár dní na Karlštejnsko a to vždy vyrazíme alespoň jednou ochutnat něco nového.
Objednali jsme si místní specialitu – zapečenou misku Ořech. Co se v ní skrývá? Těstoviny, žampiony, kousky vepřového masa a niva. Vše zalité smetanou a dochucené kořením a zapečené v troubě. Stigovi zcela zjevně chutnalo. Obličej zářil radostí. Bezpečně poznal všechny ingredience a kuchaře velmi srdečně pochválil. Nemyslím, že by to bylo jen zdvořilostní. Vše zapil českým Staropramenem. Ochutnávání místních piv je jeden z cílů jeho každoroční cesty.
Já jsem neměl misku poprvé. Ochutnal jsem ji v jiné z restaurací, kde Petr Hrabák dříve působil. A opět jsem si pochutnal.
Prostředí restaurace je jednoduché, vyzdobené historickými obrázky Ořecha. Záchody čisté a na velmi dobré úrovni.
Obsluha byla jen pánská, ochotná a bezproblémová, i když se osobně raději dívám na usměvavé dívky. Trochu problematičtější bylo parkování před restaurací. Ale kdo je ochoten pro dobré jídlo udělat pár kroků navíc (z náměstí), bude určitě spokojen.
Ceny z denní nabídky hotových jídel se pohybují okolo 70,-Kč, u ostatních mezi 100 až 150,-Kč. Více naleznete na www.restauraceorech.cz.