Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • Po polsku
  • Slovensky

Obsah

Panenka, ragú a kachna

 

Minule jsme v Restauraci Ořech ochutnali „misku Ořech“. Dnes se vypravíme do zcela jiné restaurace na jiný druh jídla. Jdeme do restaurace Aquarius v Černošicích. Aquarius je vodnář. Je to moje znamení, tak snad i jídlo bude znamenité.
 
Jiří Hudeček
Jako obvykle, ani tentokrát nebudu jíst sám. Vyrazil jsem na oběd s Jiřím Hudečkem. Starostou obce Lety a především předsedou sdružení Region Karlštejnsko. To sdružuje 50 obcí mezi Prahou, Berounem a Brdským hřebenem, dále podnikatele v turistice a provozovatele turistických zajímavostí na Karlštejnsku. S Jiřím nás spojuje ještě jeden společný zájem. Zatímco jiní vyráží na dovolenou k moři nebo až za moře, tak zhruba 1x za 2 roky vyrazíme do Burgundska a tam si několik dní (kolik nám práce dovolí) vychutnáváme speciality místní kuchyně a to nejlepší z francouzských vinařských sklepů.
 
Co jsme si dali?
Začali jsme česnečkou s opečenými kousky housky, šunky a sýra. Vynikající a velká porce .. Nemám rád, když mi dají v restauraci pár kapek polévky do malé misky – babička vždy říkala, že polévka je grund!
Pak si Jiří při vzpomínce na Burgundsko dal „francouzská kachní prsa se zeleninou a gratinované brambory“. Jídlo „odněkud“ chutná v zemi původu vždy jinak. I irské pivo chutná jinak v pravé irské hospodě a jinak v centru Prahy. Přesto si Jirka Hudeček kachnu velice pochvaloval a říkal, že snese velmi dobře porovnání s francouzskou kuchyní. I brambory vypadaly jako pravé francouzské (má jen málo společného s tradičním českým jídlem „francouzskými brambory“ – i ty mám však také velice rád, jen je to docela jiné jídlo).
Já jsem si objednal „Panenku s houbovým ragú a žemlovým knedlíčkem s bylinkami“. I toto jídlo bylo vynikající. Jemná chuť smetany a žampionů velmi dobře ladila s vepřovou panenkou. Žemlový a houskový knedlík se zřejmě od sebe až tak neliší, tento měl však nejen neobvyklý tvar a byl podávaný „na výšku“, ale obsahoval i příjemné množství bylinek.
 
Další poznatky?
I zde byla velmi příjemná a rychlá obsluha. Bohužel opět jen pánská. Restaurace zcela zapadá do moderní zástavby nového centra na černošické Vráži. Výzdoba je stylizovaná ke jménu. Kladem pro mé chuťové bylo i to, že restaurace je nekuřácká.
Jídlo na objednávku je trochu dražší (kolem 200Kč), ale plně odpovídá standardu restaurace. Jídlo z denní nabídky se pohybuje okolo 100,-Kč.
 
Zdálo by se, že restaurace má jen samé klady. Bohužel tomu tak není. Je velmi obtížné ji najít. Na novém náměstí mi chybělo cokoli, co by mě upoutalo. Název nad vchodem restaurace chybí. Lze sem dojít i zezadu  z ulice Táborské, kde lze zaparkovat auto. Ani tady však restaurace není téměř označena. Bez zkušeného průvodce bych ji musel chvíli hledat.
Více naleznete na www.aquarius-restaurant.cz.