Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • Po polsku
  • Slovensky

Obsah

Stoletý řízek !
 
No tak to asi nebyl správný tvar. Správně by mělo být – čerstvý řízek Ve Století. Tentokrát jsem se zastavil na kole v restauraci Ve Století v Loděnicích.
Oběd během cesty na kole má svoje specifika – jsem „rozjetý“ a dávám si hotovku, nemám chuť čekat na něco speciálního a nedávám si ani polévku ani nic dalšího. Jen jedno „lehčí“ jídlo.
 
Co jsem si dal
Jak jsem již naznačil, vybral jsem si holandský řízek s vařeným bramborem. A vybral jsem si dobře. Obsloužen jsem byl rychle a řízek byl dobře „prosmažený“, šťavnatý a i brambory byly výborné. Trochu mi oběd kazil kouř s cigaret. Ale byla to trochu moje vina, v „rozjetosti“ jsem si sedl do kuřácké části, protože byla přímo u kuchyně.
 
Další poznatky
Ve Století je restaurace vybudovaná ve stylu starého statku, má dostatek parkovacích míst a zajímavé hřiště pro nejmenší. Těm se tady celkově věnují docela dobře. V celém „statku“ je několik prostor, které lze využít jako salónek.
Ceny hotovek se pohybovaly mezi 80 a 100,-Kč, u jídel na objednávku nejčastěji mezi 150 a 200Kč, ale samozřejmě tu mezi specialitami narazíte na ještě exotičtější, větší a tím i dražší.
 
Do Století se rád vypravím ještě jednou. Bez kola, autem a v klidu, abych si v nekuřácké části vychutnal některou ze specialit.