Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • Po polsku
  • Slovensky

Obsah

Gurmánský koutek až za Obzor
 
Lépe možná v Obzoru. Tedy nově otevřeném café-restaurant-baru v Rudné (geograficky velmi blízko LIDLu). Restaurace je příjemná, přízemní, moderně zařízená a prezentuje se tím, že je první rudenskou nekuřáckou restaurací. Což mě nalákalo nejvíc. Mám velmi nerad, když mi ostatní hosté do chutí jídla vpašovávají nikotin a tím chutě značně zkreslují.

Co jsem si dal?

Nechal jsem si doporučit a objednal kuřecí ragú se zapečeným sýrem čedarem a zeleninou. Na první pohled se mi zdálo, že je jídla jen velmi málo. Ale bylo to tím, že talíř i miska na něm byly obří. Byly však dobře předehřáté a tak kuře ani nenapadlo, aby na talíři jakkoli chladlo a do posledního sousta vydrželo stejně teplé jako na počátku. Pokud kuchař volil obří nádobí právě proto, aby vydrželo dlouho nahřáté – je to vynikající nápad.Kuře, zelenina, sýr i záliv byly výborně smíchány do velmi příjemné chuti. Mírným zklamáním pro mne byla příloha. Tři chuťově vynikající toustíky mi nestačili. Přeci jen odchován kuchyní pravé staročeské babičky jsem zvyklý na větší přílohu. Na druhou stranu musím přiznat, že mi občas menší porce přílohy jen prospěje.  

Další poznatky 

Nabídka jídel na objednávku byla velká. A hemží se to v ní cizokrajnými názvy a nápady. Z české kuchyně snad byla jen dětská jídla. Před obchodem je pár parkovacích míst, ale kdo zastaví před supermarketem, tak ten kousek jistě rád dojde.Kromě toho, že je restaurace nekuřácká, je vybavena i dětským koutkem. A pro tatínky a maminky je u baru obrovský výběr alkoholu. Ochutnat můžete téměř vše, o čem jste zatím třeba jen slyšeli.Běžná jídla zde stojí od cca 110,-Kč.  

Co mě dále zaujalo

Sůl a pepř. Přesněji slánka a pepřenka byly řešeny ručními, skoro půlmetrovými mlýnky. A protože na stole žádnou slánku ani pepřenku nenaleznete, přijde obsluha a namele vám přímo na jídlo. Nepotřeboval jsem je, ale asi by mi to nevyhovovalo. Neodhadl bych potřebné množství. 

 

Restauraci bych asi nevolil pro každodenní oběd, ale pro posezení s přáteli je docela ideální. Více najdete na www.obzor-cafe.cz