Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • Po polsku
  • Slovensky

Obsah

Rozemletý dračí zub a pár chlupů z havrana
 
Tak nějak by mohlo vypadat menu ve zdánlivě zapadlé restauraci „Pod dračí skalou“. Na místo toho ale zde najdete, jako každý podzim, zvěřinové hody.
 
V dámské společnosti
Na oběd jsem vyrazil se dvěma novinářkami. Lucií Paličkovou, která má v podstatě na starosti celý jihozápadní Náš Region a svojí dcerou Kateřinou, která žurnalistiku teprve studuje a sbírá zkušenosti.
 
Co jsme si dali
Z bohatého zvěřinového jídelníčku jsme si dlouho nemohli vybrat. Nakonec jsme si dali polévku paní nadlesní – zvěřinový vývar se zeleninou a kousky „divokého“ masa a jako hlavní chod si dámy daly bažanta na šípkové omáčce a já roládu z divočáka.
 
Polévka byla vynikající ve stylových plechových hrnečkách a bylo jí hodně, což mě vždy potěší. Šípkovou polévku Lucie i Kateřina ochutnali poprvé a rozhodně je nezklamala. Bažant byl velký a celá porce byla jako pro dvě osoby. I knedlíky, jak chlupaté, tak houskové byly velmi dobré. Rolády jsem se při objednávání trochu bál. Měl jsem strach, aby nebyla příliš tučná. Nebyla. A byla vynikající, divočák z ní voněl kolem celého stolu. Vařené brambory byly čerstvé a vynikající. Trochu mě zklamala zeleninová obloha. Byla klasická a stejná jako u jiných jídel v kterémkoli ročním období. Očekával jsem něco trošku bližšího podávané zvěřině, nějakou podzimní změnu. Nic to však nemění na celkovém výborném chuťovém zážitku.
 
A co jinak
K „Dračce“ dorazíte přes den pouze od Mořiny (po 17.00 i přes Karlštejn) a v údolí je málo místa. Dá se však parkovat i nad příjezdem k restauraci. Trochu těsno je i uvnitř restaurace. Když je plná, musíte dávat pozor, abyste nepošťuchovali souseda u vedlejšího stolu. Prostředí je ale stylové, odpovídající okolním lesům a zvěřině. Jen záchody jsou zcela moderní a ne jako uprostřed lesa. Což jistě oceníte.
Ceny jídel jsou zde od 70,-Kč až do 250,-Kč, záleží na množství a druhu. Vybere si zde ale každý. Dokonce i vegetariáni nebo milovníci ryb.