Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • Po polsku
  • Slovensky

Obsah

KLASIKA U ROZCESTÍ
 
Jak již jsem psal, mám rád česká klasická jídla a rád si je občas dávám. A na cestách sleduji, jak se i v naší malé zemi mění region od regionu.
Tentokrát jsem vyrazil na „klasiku“ do Hostince U Rozcestí ve Slivenci. Je známá již mnoho let a nebyl jsem zde poprvé. Hned před vchodem nás uvítala obrovská stará kočka, která se jen tak povalovala na topení.
 
Co jsme si dali
 
Polévku zelňačku jsem tentokrát vynechal a jako hlavní chod jsme měli svíčkovou na smetaně s knedlíkem. Samozřejmě i s brusinkami. A Španělského ptáčka s rýží.
Nutno hned na úvod říct, že klasika se opravdu povedla. Vynikající chuť husté svíčkové omáčky, poctivé domácí knedlíky a šťavnaté maso. I porce byla obrovská.
U španělského ptáčka to bylo obdobné. Velká porce, rýže uvařená na vteřinu přesně a ptáček byl naplněn vším, co do něj patří. Včetně kusu špeku, který sice není ideální k jídlu, ale celý závitek velmi ovoní.
Jídla bylo tolik, že jsme upustili i od „něčeho sladkého navrch“.
 
Co nás dále zaujalo
 
Velká prosklená terasa s krbem byla plná lidí a volný byl pouze jeden stůl. Jídelní lístek jsme měli před sebou v podstatě ihned, jak jsme dosedli a jídlo i pití do pěti minut od objednání. Samozřejmě hotovku. Ve starší, menší části se kouřilo, ale i tam bylo plno.
Volně pobíhající děti hostům nevadili a obsluze nepřekážely. V koutě mají i svůj stolek s hračkami a venku pěknou prolézačku. A svůj prostor měly dětské porce i na jídelníčku. Moje děti už bohužel příliš vyrostli a tak už dětské porce moc nevyužívám.
Parkovat se dá na dvoře. Ale vejde sem jen pár aut a tak pokud je již na parkovišti plno, musíte zastavit o pár ulic dále.
Přes den máte možnost vybrat si z některé z 16 (!) hotovek a ceny jsou kolem 100,-Kč. Speciality n a objednávku jsou o trochu dražší, chcete-li ušetřit, můžete si dát ovocné knedlíky za 68,-Kč.