Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • Po polsku
  • Slovensky

Obsah

Parádní jízda bez převýšení!

 
V Polabí a v Holandsku potkáte plno cyklistů. Ale najděte na Karlštejnsku podobnou rovinu. A přeci! Nová cyklostezka vedoucí od dobřichovické lávky (vhodná cesta je již od nádraží) kolem zámku, do Letů a pak přes Letovský most až k řevnické lávce (a opět až k nádraží) nemá prakticky žádné převýšení.
cyklostezka
Cesta vede v naprosté většině pěkně podél Berounky. V klídku a pohodě. A může po ní jet jak malé dítě, tak i rodiče, prarodiče i praprarodiče. Pro toho, kdo se brzy unaví jsou připravena odpočívadla. Cyklostezka slouží hlavně místním, aby se dostali do práce, na nákupy a do školy. Ale v sobotu a v neděli si ji již stačili oblíbit i turisté. Kromě samotného pocitu vedle plynoucí Berounky můžete po cestě navštívit zámek v Dobřichovicích,
 Zámek Dobřichovice
kousek od cyklostezky je nové dobřichovické „sochořadí“, Lety mají pěknou náves a Řevnice náměstí se zámkem, který slouží jako kulturní středisko. Komu je to na jízdu málo, může pokračovat na jednu stranu směrem na Karlštejn a až do Berouna a na druhou do Všenor, Černošic, Radotína a Prahy. Odbočit je možné do Karlíka, Mořinu nebo do brdských hvozdů. Ale to již musíte při stoupání pořádně šlápnout do pedálů.