Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • Po polsku
  • Slovensky

Obsah

Pozor, ať nespadnete!

Jaro je tady a s ním i ideální čas na menší výšlapy! Bude-li jasný den, vydejte se na nejvyšší horu Karlštejnska – na Studený vrch. Až na jeho špičce je zděná rozhledna, ze které je tak fantastický výhled, že budete mít chuť letět.
K rozhledně se dostanete pouze pěšky nebo na kole a sice od obce Velký Chlumec, kde budete muset v lese zanechat auto a dále se do kopce musíte vydrápat pěšky (na kole to také vyšlápnete). Cesta je dobře značena dřevěnými šipkami.
Studený vrchStudený vrch
Rozhledna byla postavena v roce 1942 a je vysoká 17,5m. Původně to byla měřící věž. Při cestě nahoru musíte vyšlapat 6 poschodí. A výhled stojí za to. Dohlédnete až do Prahy, uvidíte Karlštejn, brdské hřbety nebo Kladno. A za zvlášť dobré viditelnosti dohlédnete až na Říp, Ještěd, Sněžku, Klínovec, Javor, Temelín nebo Blaník! A musíte uznat, že to už opravdu stojí za to! O rozhlednu a její okolí se nyní velmi dobře stará Sdružení za ekologický rozvoj krajiny. Zpět můžete jít směrem na Hostomice. Rozhodně si cestu nezkracujte přes les. Určitě byste narazili na skály, ze kterých by pád rozhodně bolel.
V okolí můžete navštívit šemíkův pomník v Neumětelích, Koněpruské jeskyně, sklárnu WAGA v Málkově, Stratotyp Klonk u Suchomasty nebo čtyřkolovou dráhu ve Všeradicích. Moc pěkná je i procházka po brdských hřebenech. Velmi dobře se najíte na stylovém Ranči v Málkově, kde si můžete zajezdit i na koních.